Jsem Jan Čepelka

„Získejte odvahu stát se sami sebou a žít v souladu se svým vnitřním JÁ!“

Osobnímu rozvoji se věnuji od roku 2005 a za tu dobu jsem zjistil, že většina lidí řeší v životě vlastně jen 3 věci. Jedna skupina lidí chce dosahovat lepších výsledků, druhá skupina chce prožívat lepší vztahy a třetí skupina neví, co chce a řeší sebe a svůj vztah k sobě.

Telefon: +420 602 132 063
E-mail: jan.cepelka@cilevedome.cz 

Já na LinkedIn


Všechny tři  výše zmíněné skupiny mají společného jmenovatele, kterým je jejich vztah ke strachu. Stejně tak jako člověk pro svoji vnitřní spokojenost potřebuje nalézt svoji individuální rovnováhu mezi dosahovanými výsledky a prožívanými vztahy, stejně tak si potřebuje uvědomit, nakolik jeho jednání ovlivňuje strach a naučit se ze strachu udělat svého spojence a nikoli nepřítele.

Strach je pro mnoho lidí obrovskou brzdou osobního růstu. Je to obdobné, jako když řídíte automobil se zataženou ruční brzdou. Jste sice schopni se rozjet a jet, ztrácíte však zbytečně část výkonu automobilu a při dlouhodobé jízdě se zataženou ruční brzdou dojde po čase k poškození vašeho vozu.

Ve svém životě jsem dlouho řešil svůj vztah k sobě. Patřil jsem do třetí skupiny lidí a nevěděl jsem, čeho chci ve svém životě dosáhnout. Byl jsem závislý na názorech ostatních, svoji sebehodnotu jsem určoval podle toho, jak mne ostatní lidé vnímali, řešil jsem v sobě svůj vztah k otci (poznámka redakce, Jan Čepelka je synem spisovatele, básníka a spoluzakladatele Divadla Járy Cimrmana Miloně Čepelky), byl jsem nejistý a připadal jsem si malý a ne “dost dobrý”.

Dlouho jsem žil na základě očekávání ostatních lidí, snažil se zapadnout do davu a hledal cestu nejmenšího odporu. Neměl jsem jasno ve svých osobních hodnotách a hledal jsem především životní zkratku k úspěchu.

Můj život se změnil, když jsem si splnil svůj dětský sen a stal se pilotem ultralehkého letadla. Při výcviku každého pilota nastane okamžik, kdy vám instruktor oznámí, že je na řadě let bez jeho přítomnosti v kokpitu, tzv. “sólo”. Já si tehdy uvědomil, že nastala chvíle převzít na 100% odpovědnost za svůj život do vlastních rukou a vzletěl jsem. Dokázal jsem ovládnout svůj strach a splnit si svůj sen.

Od toho okamžiku jsem si začal postupně plnit také další své sny (vlastní firma, rodina, děti, dům) a můj život se postupně změnil. Ze strachu se postupně díky výcvikům koučování, hypnózy a NLP (neuro lingvistického programování) stal můj spojenec, strach mi přestal bránit dosahovat stanovených cílů, žít úspěšný život.

Díky koučování a NLP jsem se seznámil s principy fungování lidského mozku a mysli. Přesto jsem však měl často po úspěšném dosažení některých z cílů pocit, že mi ještě něco chybí, a že radost z dosaženého výsledku je jen dočasná.

Zaměřil jsem se proto na studium spokojenosti a zkoumal jsem při své koučovací praxi s klienty vztah úspěchu, spokojenosti a vyrovnanosti. Odhalil jsem souvislost mezi povahou a charakterem člověka, individuálním upřednostňování některých lidských smyslů a procesem, který dokáže ovlivnit nastavení lidské mysli a má přímý vliv na osobní hodnoty a vyrovnanost každého člověka.

Založil jsem v Londýně společnost EGOsynergy, která se věnuje odbornému ověření těchto technik, které jsem pojmenoval slovem egosynergické.

Cílem egosynergie je sladění zájmů jedince a skupiny, které je jedinec součástí a dosažení výsledků, které podporují udržitelný růst skupiny, zároveň zvyšují spokojenost jednotlivce a jsou založeny na strategii výhra-výhra, kdy všechny zúčastněné strany získávají.

Pokud vás můj příběh a zkušenosti zaujaly, navštivte stránky portálu Cilevedome.cz a vyplňte si zdarma NLP test a zjistěte aktuální nastavení vašich smyslových mozkových center.

Úspěch a spokojenost ovlivňují vaše smysly více, než si sami dokážete zatím uvědomit.